Всесвітня метеорологічна організація (ВМО)
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) є спеціалізованою установою та авторитетним джерелом інформації в системі ООН.

Держави-члени і території-члени ВМО мають доступ та експлуатують наукову інфраструктуру, необхідну для надання комплексного метеорологічного, кліматичного, гідрологічного та екологічного обслуговування, яке, в першу чергу, реалізується національними метеорологічними та гідрологічними структурами. ВМО створює умови для діяльності держав-членів і територій-членів Організації з надання обслуговування у сферах спостереження, моніторингу, прогнозування та попередження; відіграє ключову роль та обґрунтовує в інформаційному плані глобальний порядок денний, зокрема, щодо найкращого обслуговування ВМО інтересів членів за рахунок надання інформації, доповідей та оцінок в глобальному та регіональному масштабах, які заслуговують на увагу; спрямовує наявні науково експертні знання для дослідження проблем та викликів сьогодення, та сприяє налагодженню ефективних і стратегічних партнерських відносин.

Діяльність ВМО зосереджується на виконанні головної програми ВМО «Нагляд за погодою у світі» та подальшому вдосконаленні «Глобальної телекомунікаційної системи» у контексті функціонування «системи завчасного попередження про небезпечні явища». Крім того, значні зусилля організації спрямовуються на забезпечення розширеного залучення до здійснення всесвітніх кліматичних лабораторних досліджень країн, що розвиваються, та найменш розвинених держав, передусім, африканського континенту.

У червні 2019 р. на XVIII Всесвітньому метеорологічному конгресі державами-членами ВМО схвалено три основні документи – Стратегічний та Комплексний оперативний плани на 2020-2023 рр. та бюджет Організації на 2020-2030 рр.

Головними цілями нового стратегічного документу ВМО визначені: більш ефективне задоволення суспільних потреб: надання достовірних, доступних, орієнтованих на користувача та відповідних цільовому призначенню інформації та обслуговування; розширення спостережень та прогнозів системи Земля: зміцнення технічного фундаменту для майбутнього; проведення цільових наукових досліджень: ефективне використання провідної ролі у науці в цілях поглиблення розуміння системи Земля для збільшення спектру обслуговування; ліквідація упущень в метеорологічному, кліматичному, гідрологічному та екологічному обслуговуваннях: вдосконалення потенціалу надання обслуговування в країнах, що розвиваються, з метою забезпечення наявності критично важливої інформації та обслуговування, необхідних для урядів, економічним галузям та громадянам; стратегічна перебудова структури і програми ВМО в інтересах ефективного формування політики і прийняття рішень.

Зобов’язання України перед Всесвітньою метеорологічною організацією полягає у наданні гідрометеорологічної інформації в Глобальну систему телезв’язку для міжнародного обміну гідрометеорологічними даними.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux