Вперше з початку російського вторгнення схвалено рішення щодо повного припинення фінансування міжнародного природоохоронного наукового центру на території країни-агресора
Опубліковано 20 грудня 2022 року о 17:14

12-16 грудня 2022 року в Женеві проходило 42-ге засідання Виконавчого органу Конвенції Європейської Економічної Комісії ООН про транскордонне забруднення повітря на великі відстані.
Порядок денний заходу передбачав огляд імплементації положень Конвенції та Протоколів до неї, виконання Плану роботи на 2022-2023 роки, питання фінансового забезпечення діяльності у рамках Конвенції.
У своєму виступі під час засідання делегація України привернула увагу до негативних наслідків триваючої агресії російської федерації для екології України та Європи, зокрема у контексті забруднення атмосферного повітря. Із засудженням дій рф та на підтримку України виступили делегації США, Великої Британії, Канади та ЄС.
Під час розгляду питання затвердження бюджету для виконання Плану дій Конвенції на 2023 рік, за ініціативи України та підтримки партнерів, було схвалено рішення про заморожування фінансування діяльності розташованого у москві Метеорологічного синтезуючого центру – Схід (MSC-East), що виконує функції регіональної установи для збору та аналізу даних у рамках Спільної програми спостережень та оцінки переносу забруднюючих речовин на великі відстані в Європі (програма ЕМЕП). Згідно з іншим рішенням Виконавчого органу, протягом міжсесійного періоду відповідні органи Конвенції опрацюють питання про перенесення функцій цього закладу до іншого місця.
У ході засідання делегація України також порушила питання про перегляд мандату Координаційної групи країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії, яку з моменту створення у 2010 році для надання сприяння країнам регіону в імплементації положень Конвенції та Протоколів до неї очолював представник росії. Заявивши про свій вихід зі складу групи (разом з представниками Молдови та Грузії), українська делегація поставила під сумнів доцільність продовження її існування, у разі якщо координатором цього утворення й надалі залишатиметься рф. Зазначені скоординовані з партнерами дії України призвели до відставки голови Координаційної групи – представника росії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux