Україна привертає увагу Робочої групи Повітряної конвенції ЄЕК ООН до руйнівного впливу російської агресії на стан довкілля та повітря
Опубліковано 06 вересня 2023 року о 19:03

4-6 вересня 2023 року в Женеві проходило засідання Робочої групи зі стратегій і огляду Конвенції Європейської Економічної Комісії ООН про транскордонне забруднення повітря на великі відстані (Повітряна конвенція)


На порядку денному – питання імплементації положень Конвенції, виконання Плану роботи на 2022-2023 роки, огляду варіантів перегляду Протоколу до Конвенції з боротьби з окисленням, евтрофікацією та приземним озоном, відомого як Гетеборзький протокол, а також розробка Плану роботи з імплементації Конвенції на 2024-2025 роки.



У своєму виступі на засіданні заступник Постійного представника України при ООН та інших МО у Женеві О.Капустін привернув увагу сторін Конвенції до руйнівного впливу триваючої війни рф на стан довкілля та повітря в Україні та регіоні. Основні сигнали української сторони:


 - навколишнє середовище зазнає катастрофічних наслідків від російської збройної агресії, що також стосується якості повітря в Україні та регіоні;


 - розповсюдження забрудненого повітря не має кордонів. У результаті вибухів токсичні гази обсягом близько 708 000 тонн були викинуті в атмосферу, що в кінцевому підсумку матиме глобальні наслідки;


- пріоритетом у захисті довкілля має стати відновлення миру в регіоні, яке стане можливим лише тоді, коли росія виведе свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.


Українська сторона наголосила на важливості створення дієвого механізму для подолання екологічних наслідків російського вторгнення, що лежить в основі одного з 10 пунктів Формули миру ­- «Екологічна безпека» - а також закликала сторони Конвенції до активного залучення до реалізації зазначеної ініціативи.


Україна вкотре отримала підтвердження непохитної підтримки з боку іноземних партнерів ­- делегації США, Великої Британії, Канади, Грузії, Норвегії та Швейцарії, засуджуючи російську агресію проти України, зазначили про необхідність притягнення до відповідальності рф, закликали країну-агресора припинити грубе порушення міжнародного права, зокрема Статуту ООН та принципу заборони застосування сили й вивести усі свої війська з території України. Свою готовність підтримувати нашу державу у боротьбі з неспровокованою та невиправданою агресивною війною рф також було підтверджено у спільному виступі держав-членів ЄС.


Під час додаткових інтервенцій представники ППУ в Женеві ознайомили учасників заходу з позицією української сторони щодо варіантів перегляду Гетеборзького протоколу, а також пробрифінгували сторони щодо поточного стану імплементації Україною Повітряної конвенції.


Незважаючи на триваючу військову російську агресію проти України наша держава продовжує вживати всіх можливих в таких умовах заходів для виконання взятих на себе зобов’язань за міжнародними договорами у сфері захисту навколишнього середовища.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux