Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

Київ 04:33

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця

Міжнародна Федерація Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФТЧХ), заснована у 1919 р., об’єднує 191 національне товариство та є однією з найбільших міжнародних гуманітарних організацій у світі.

Секретаріат Міжнародної Федерації розташований у м. Женева, Швейцарія.

Головним органом Міжнародної Федерації є Генеральна Асамблея, яка збирається раз на два роки і в якій представлені всі національні товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Виконавча Рада Федерації є виборним органом терміном на п'ять років, до якого входять представники 15 національних товариств. Національне товариство Червоного Хреста України було членом Виконавчої Ради Федерації з 1996 до 2001 року. Засідання Виконавчої ради відбуваються двічі на рік.

Відповідно до Конституції МФТЧХ, головною метою Федерації є надання підтримки та сприяння розвитку національних товариств, координація їх діяльності з питань попередження та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій. Федерація також сприяє реалізації програм у сфері боротьби з поширенням соціально-небезпечних хвороб (таких як ВІЛ, туберкульоз, пташиний грип та малярія), а також бореться з дискримінацією та насиллям, розповсюджує інформацію про права людини, міжнародне гуманітарне право, надає допомогу мігрантам та біженцям.

На 17-й сесії Генеральної Асамблеї МФТЧХ, яка проходила 18 – 21 листопада 2009 р. в м. Найробі (Кенія) було ухвалено Стратегію Міжнародної Федерації, яка включає такі стратегічні цілі: порятунок постраждалих осіб, забезпечення їх засобами для існування, зміцнення відновлювального потенціалу громад в разі стихійних лих та криз, сприяння забезпеченню здоров’я та безпеки, поширення інформації про міжнародне гуманітарне право.

Шляхи досягнення цих цілей: посилення національних товариств, проведення послідовної гуманітарної дипломатії з метою запобігання та зниження вразливості в умовах зростаючої глобалізації, відповідна ефективна робота з міжнародними партнерами тощо.

Пріоритети співпраці України з МФТЧХ:

  • залучення потенціалу МФТЧХ для покращення гуманітарної ситуації на Донбасі;
  • сприяння взаємодії МФТЧХ з Товариством Червоного Хреста України у налагодженні роботи служби розшуку, надання технічної та консультативної допомоги патронажній службі Товариства, національному та обласним комітетам Товариства Червоного Хреста України;
  • поширення інформації про міжнародне гуманітарне право;
  • надання сприяння з боку МФТЧХ в питанні знищення мін та нездетонованих боєприпасів у контексті захисту цивільного населення.