Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

Київ 06:05

Міжнародна організація з міграції

Міжнародна організація з міграції (МОМ) є міжнародною міжурядовою організацією, заснованою під час конференції у м. Брюсселі 5 грудня 1951 року. Відповідно до Статуту МОМ, метою організації є координація міжнародної міграційної політики з боку держав та міжнародних організацій, створення форуму для обговорення актуальних питань у сфері міграції, а також надання державам технічної та консультативноїдопомоги задля реалізації конкретних проектів у міграційній сфері. Загальна чисельність працівників МОМ складає 8100 осіб.

В рамках Стратегії МОМ основними напрямами діяльності Організації є покращення управління міграцією та забезпечення належного захисту прав мігрантів, сприяння економічному та соціальному розвитку держав, заохочення та подальший розвиток Міжнародного діалогу з питань міграції, а також навчання та надання підтримки державам у розробці національних програм у сфері боротьби з торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми, відповідно до норм міжнародного права. Учасниками МОМ є 157 держав. Бюджет організації на 2015 рік складає близько 1 млрд. дол.

В контексті тенденції до збільшення кількості мігрантів у світі та постійного ускладнення цього процесу, пріоритетами МОМ визначено підтримання МОМ як ключової організації в сфері міграції, зміцнення потенціалу Організації з метою обслуговування мігрантів та урядів, збільшення урядового та громадського визнання позитивного внеску мігрантів та міграції.

Крім того, МОМ забезпечує впорядкування та гуманізацію заходів з регулювання міграції, координувала співробітництво країн-членів у цій галузі, надавала технічну та гуманітарну допомогу державам і мігрантам, зокрема біженцям та внутрішнім переселенцям.

З метою заохочення міждержавного співробітництва для забезпечення реалізації позитивного суспільного розвитку міграції та зменшення її можливого негативного впливу МОМ також проводиться активний діалогу шляхом підтримки численних консультативних процесів по всьому світу, зокрема,Глобального форуму з питань міграції та розвитку. Про результати цих заходів держави-члени ругулярно інформується під час заходів, які відбуваються в рамках Генеральної Асамблеї ООН.

Пріоритетом відносин України з МОМ є спрямування зусиль на отримання технічної або консультативної допомоги у розробленні та реалізації в Україні національних програм у галузі боротьби з контрабандою та торгівлею людьми, міграції населення, облаштування кордонів та повернення в Україну нелегальних мігрантів. Окрема увага приділяється реалізації Угоди між Урядом України та МОМ від 23.02.1996р., предметом регулювання якої є визначення статусу МОМ та налагодження співробітництва у сфері імплементації відповідних міграційних програм в Україні. За 2014 р. МОМ надала допомогу понад 7500 переселенців з Донбасу, переважна більшість з яких це жінки та діти, органызацыя передає згаданим особам предмети гігієни, холодильники, духові шафи, мікрохвильові печі, шкільне приладдя та шкільну форму.

У контексті євроінтеграційного курсу України, окремого значення набуває приєднання нашої держави до заяв ЄС з питань міжнародної міграції, які розглядаються важливим елементом загальноєвропейської політики у цій сфері та визначають основні аспекти міжнародної міграційної політики.

Штаб-квартира МОМ знаходиться у м. Женеві (Швейцарія).