Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

Київ 05:01

Делегація України на 42-й сесії Ради ООН з прав людини закликає продовжити тиск на Росію задля звільнення всіх українських бранців Кремля

10 вересня, 17:59

У ході 42-ї сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ) Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет у своїй доповіді, серед іншого, привітала «прорив у справі звільнення ув’язнених в Україні та РФ». Беручи участь у загальних дебатах з нею, Постійний представник України Юрій Клименко відзначив необхідність здійснення подальших кроків з метою визволення з російського полону всіх українських бранців Кремля. Він також привернув увагу до проведення 8 вересня Російською Федерацію на тимчасово окупованій нею території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь так званих «місцевих виборів» до незаконних інституцій, утворених російською окупаційною адміністрацією. Постпред України нагадав, що Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями України, правовий режим яких визначається нормами міжнародного гуманітарного права, і наголосив, що результати незаконного голосування є юридично нікчемними.

Юрій Клименко висловив підтримку налаштованості Управління Верховного комісара ООН з прав людини включати у правозахисний порядок денний питання попередження порушень прав людини та повідомив, у цьому зв’язку, про ініціювання Україною на 42-й сесії Ради відповідної резолюції.