Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 14:13

Всесвітня метеорологічна організація

Діяльність Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) зосереджується на виконанні основоположної програми ВМО «Нагляд за погодою у світі» та подальшому вдосконаленні «Глобальної телекомунікаційної системи» у контексті функціонування «Системи раннього попередження природних катастроф». Крім того, значні зусилля організації спрямовуються на забезпечення ширшого залучення можливостей країн, що розвиваються, та найменш розвинених держав, передусім, африканського континенту до здійснення всесвітніх кліматичних лабораторних досліджень.

У червні 2011 р. на XVI Всесвітньому метеорологічному конгресі державами-членами ВМО схвалено три основні документи на період 2012-2015 рр. – Стратегічний план, Оперативний план та пропозиції до бюджету Організації.

Так, головними напрямами основного стратегічного документу ВМО визначені: життя, майно, безпека транспортних перевезень (сушею, водою, землею), зменшення бідності, ефективне використання природних ресурсів тощо. Серед пріоритетів на наступний чотирирічний період – Глобальна рамкова основа для кліматичного обслуговування, метеорологічне обслуговування авіації, нарощування потенціалу для країн, що розвиваються, інтегрована система ВМО, програма зменшення стихійних лих.

Зобов’язання України перед Всесвітньою метеорологічною організацією полягає у наданні гідрометеорологічної інформації в Глобальну систему телезв’язку для міжнародного обміну гідрометеорологічними даними.

У 2011 р. на посаду Генерального секретаря ВМО було переобрано Мішеля Жаро (Франція).