Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 23:22

15 грудня ц.р. в РПЛ відбувся інтерактивний діалог щодо ситуації з правами людини в Україні

15 грудня 2017, 15:22

15 грудня ц.р. в РПЛ відбувся інтерактивний діалог щодо ситуації з правами людини в Україні

15 грудня ц.р. Раді ООН з прав людини на виконання резолюції РПЛ 35/31 було представлено чергову 20-ту доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації у галузі прав людини в Україні, підготовлену за підсумками діяльності Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні у період з 16 серпня по 15 листопада 2017 р.

Доповідь була представлена заступником Верховного комісара ООН з прав людини К.Гілмор, яка привернула увагу до грубих порушень прав людини на непідконтрольних Уряду України територіях ОРДЛО та в тимчасово окупованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим.

Постійний представник України Ю.Клименко підкреслив, що безперервне постачання Російською Федерацією зброї та військового персоналу на Донбас через неконтрольовані ділянки кордону між Росією та Україною залишається головною причиною ескалації в ОРДЛО. Серйозні порушення прав людини Російською Федерацією на території України можуть бути зупинені лише за умови деокупації Криму, виведення російських регулярних військових формувань, найманців та зброї з Донбасу, звільнення заручників та незаконно утримуваних громадян України.

Позитивно було відзначено роботу Моніторингової місії з документування масштабних злочинів, скоєних проти українських громадян в окупованому Криму, на територію якого російська окупаційна влада забороняє доступ міжнародним правозахисним механізмам. У цьому контексті Ю.Клименко підкреслив, що притягнення окупаційної влади до відповідальності за невиконання своїх зобов'язань за міжнародним правом є головною метою резолюції “Ситуація у галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)”. Учасників дискусії було закликано підтримати зазначений документ під час його розгляду наступного тижня на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

У світлі рекомендацій Венеціанської комісії, висловлених щодо окремих положень Закону України “Про освіту”, Ю.Клименко наголосив, що рішення Комісії дозволяє перевести питання про подальшу реалізацію освітньої реформи в Україні виключно в експертну сферу. Було висловлено сподівання на конструктивний підхід партнерів України та готовність нашої держави надавати всю необхідну інформацію про наступні кроки України з метою забезпечення прозорості процесу реформування освіти і уникнення подальшої політизації чи непорозумінь.

У дискусії взяли участь делегації 22 країн-членів ООН, ЄС та неурядових міжнародних організацій.

 

Останні новини