Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 10:51

У Женеві проходить Зустріч держав-членів КБТЗ

04 грудня 2017, 19:50

04 – 08 грудня 2017 р. в Женеві проходить щорічна Зустріч держав-членів Конвенції про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення (КБТЗ).

У заході беруть участь представники країн-сторін Конвенції, причетних міжнародних інституцій та неурядових організацій.

Обговорюються шляхи подальшого зміцнення КБТЗ, поглиблення міжнародної співпраці, у т.ч. в контексті надання технічної допомоги державам-учасницям Конвенції для виявлення та боротьби із загрозами пандемічного характеру й використання результатів біологічних досліджень у мирних цілях, а також питання прийняття програми роботи на міжсесійний період, щодо якої державам-членам не вдалось виробити консенсус в ході Восьмої оглядової конференції (грудень 2016 р.).

Постійний представник України в Женеві Юрій Клименко в ході виступу під час Зустрічі підкреслив важливу роль КБТЗ у процесах роззброєння та нерозповсюдження зброї масового знищення. Привернувши увагу до підготовленого Україною, Великою Британією та Японією робочого документу Зустрічі «Освіта у сфері біобезпеки», він висловився за всеохоплююче зміцнення режиму Конвенції, в т.ч. шляхом подальшої її універсалізації та розширення відповідного міжнародного співробітництва, а також окремо акцентував на результатах проведеного 21 – 22 вересня ц.р. у Києві регіонального семінару для країн Східної Європи та Центральної Азії «Наслідки розвитку науки і техніки для КБТЗ».