Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 22:12

В Женеві проходить 108-а сесія Ради Міжнародної організації з міграції

29 листопада 2017, 19:51

28 листопада – 1 грудня 2017 р. у Женеві проходить 108-а сесія Ради Міжнародної організації з міграції (МОМ) за участі представників держав-членів та спостерігачів МОМ, а також міжнародних, у т.ч. неурядових, організацій (УВКБ, МОП, ВООЗ, Світового банку, МКЧХ, Африканського Союзу та ін.).

До делегатів сесії з промовами звернулись Генеральний директор МОМ Вільям Свінг, Президент 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Мирослав Лайчак та Спеціальний представник Генерального Секретаря ООН з питань міжнародної міграції Луїза Арбур.

Учасники сесії обговорюють основні тенденції розвитку міграційних процесів у світі, відзначають річницю приєднання МОМ до системи ООН та результати діяльності Організації за цей період, розглядають стан консультаційного процесу з розробки Глобальної угоди про безпечну, впорядковану та врегульовану міграцію, а також програму діяльності Організації на наступний рік.

Постійний представник України Ю.Клименко у своєму виступі на загальних дебатах 29 листопада схвально оцінив приєднання Організації до системи ООН минулого року, а також відзначив провідну роль МОМ у сприянні міжурядовому процесу переговорів з розробки Глобальної угоди про міграцію. Він акцентував на необхідності врахування тематики внутрішнього переміщення у подальших відповідних глобальних домовленостях, привернувши увагу до гуманітарної ситуації в Україні, зокрема навколо внутрішньо переміщених осіб, в контексті триваючої російської агресії проти нашої країни, а також позитивно відзначив діяльність МОМ в Україні, її допомогу у подоланні соціально-економічних викликів, а також висловив сподівання на поглиблення взаємодії із вказаною Організацією.

Останні новини