Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 10:50

Україна у третьому циклі Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини

15 листопада 2017, 20:29

15 листопада 2017 року в Женевському Палаці Націй у рамках проходження Україною третього циклу Універсального періодичного огляду (УПО) Ради ООН з прав людини (РПЛ) делегація України на чолі із заступником Міністра юстиції Сергієм Петуховим представила країнам-членам ООН Національну доповідь щодо ситуації в галузі прав людини унашій країні.

УПО РПЛ – унікальний механізм ООН, створений для того, щоб всі без винятку 193 держави-члени Організації у відкритому діалозі звітували про стан дотримання прав людини в своїх країнах та приймали або ж розглядали рекомендації від решти держав щодо його покращення. 

З початку дії цього механізму у 2008 році такий огляд всі держави-члени ООН пройшли вже двічі (Україна – у 2008 та 2012 роках), а з 2017 року почався третій цикл, у рамках якого 15 листопада відбувся огляд України.

Делегація України прозвітувала про виконання рекомендацій, отриманих за результатами другого циклу УПО, акцентувала увагу на зусиллях Уряду України, спрямованих на покращення ситуації у галузі прав людини, зокрема, шляхом реалізації Національної стратегії з прав людини та відповідного Плану дій.

Обговорення досягнень України у сфері забезпечення основних прав і свобод людини, існуючих викликів у цій сфері, спричинених, передусім, військовою агресією Російської Федерації проти нашої держави, засвідчили підтримку світовою спільнотою територіальної цілісності та незалежності України, а також процесу втілення всеосяжних реформ, що нині тривають в нашій країні, одним із важливих елементів яких є дотримання та захист прав людини.