Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 22:40

У Женеві проходить 68-а сесія Виконавчого комітету Програми Верховного Комісара ООН у справах біженців

04 жовтня 2017, 17:45

2 – 6 жовтня 2017 р. у Женеві проходить 68-а сесія Виконавчого комітету Програми Верховного Комісара ООН у справах біженців.

Учасники сесії розглядають поточну діяльність Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ), переглядають дворічний бюджет Програми на 2018 – 2019 роки, а також приділяють увагу широкому колу проблемних питань у сфері захисту прав біженців та шукачів притулку й окремим ситуаціям з переміщеними особами у різних регіонах світу. В полі зору делегатів - процес розробки Глобальної угоди з питань біженців, покликаної посилити здатність реагування міжнародної спільноти на значні переміщення осіб та гуманітарні проблеми, що виникають при цьому.

Звертаючись до учасників заходу, Постійний представник України у Женеві Ю.Клименко окреслив гуманітарну ситуацію в нашій країні, передусім з внутрішньо переміщеними особами (ВПО), як наслідок гібридної війни з боку Російської Федерації. Він закликав РФ припинити агресію та неухильно виконувати Мінські домовленості, що дозволило б стабілізувати гуманітарне становище в країні. Постпред подякував УВКБ та іншим міжнародним партнерам за сприяння Україні у подоланні наявних гуманітарних викликів та висловив сподівання на подальшу активну взаємодію. Він привернув увагу до набутого нашою державою унікального досвіду реагування на значне внутрішнє переміщення осіб в умовах гібридної агресії, який міг би бути врахований у процесі розробки Глобальної угоди з питань біженців.

Останні новини