Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 22:25

Виступ Постійного представника України Ю.Клименка у ході загальних дебатів з п. 9 порядку денного 35-ї сесії РПЛ

20 червня 2017, 17:22

У своєму виступі Постійний представник України Ю.Клименко наголосив, що Україна віддана попередженню та боротьбі з усіма формами дискримінації в державі, та висловив переконання, що Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (КЛРД), а також інші інструменти в галузі прав людини складають всеохоплюючу міжнародну нормативно-правову базу для боротьби з усіма формами дискримінації та нетерпимістю.

Постпред зазначив, що РФ продовжує дискримінаційну політику по відношенню до кримських татар та етнічних українців, у зв’язку з чим Україна подала позов до Міжнародного суду ООН проти РФ, в т.ч. в рамках КЛРД, з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів дискримінації в ході агресії проти України.

У виступі було також привернуто увагу міжнародної спільноти до рішення Міжнародного суду ООН про запобіжні заходи, які зобов’язують Росію утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу, та забезпечити можливість навчання в окупованому Криму українською мовою.

Останні новини