Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві

, Київ 14:14

Виступ Постпреда України Ю.Клименка у ході діалогу зі Спецдоповідачем з питання про право на освіту у рамках п. 3 порядку денного 35-ї сесії РПЛ

07 червня 2017, 17:48

У своєму виступі Постійний представник України Ю.Клименко, реагуючи на ідею, викладену в доповіді Спецдоповідача з питання про право на освіту, наголосив, що розвиток неформальної освіти не може слугувати виправданням для урядів, які не спроможні виконати свій обов’язок забезпечити право кожної людини на формальну освіту.

Постійний представник повідомив, що після окупації Російською Федерацією АР Крим тисячі українців, які проживають на півострові, не можуть повноцінно користуватися своїм правом на освіту у зв’язку з дискримінаційною політикою окупаційної влади, яка забороняє навчання українською мовою.

Поінформовано також, що Урядом України прийнято рішення про спрощення процедури вступу мешканців окупованого Криму та ОРДЛО, підконтрольних незаконним збройним формуванням, до вищих навчальних закладів на підконтрольній українському Уряду території нашої держави.

У виступі Ю.Клименка було привернуто увагу Спецдоповідача та міжнародної спільноти до рішення Міжнародного Суду ООН про запобіжні заходи, у рамках позову України проти РФ, які зобов’язують Росію, серед іншого, забезпечити можливість навчання в окупованому Криму українською мовою.